Сторінки

9 листопада 2011 р.

Послуги у сфері культури та відпочинку - без обмежень

Про це йшлося на прес-конференції, що відбулася вчора, але чомусь не викликала великої зацікавленості серед херсонських ЗМІ (навіть напередодні Міжнародного Дня незрячої людини та Міжнародного дня людей з інвалідністю)
дивитись прес-анонс

Олексій Ліпков
Організатор заходу - "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" в особі Олексія Ліпкова - оголосив про початок моніторінгу про дотримання прав людей з інвалідністю в сфері культури, дозвілля, відпочинку.

Пан Олексій запропонував розімкнути замкнене коло спілкування  "інвалід-чиновник" і спрямувати зусилля всієї херсонської громади на вирішення проблем, які заважають, насправді, всім херсонцям.
Адже нормальні тротуари, безпечні дитячі майданчики, наявність великої кількості зручних лавочок на херсонських вулицях, звукове і текстове оголошення зупинок у міському транспорті, відсутність гострих архітектурних елементів та стирчащого гілля у неочікуваних місцях, поручні на сходах - все це не може не сподобатись пересічному херсонцю.

Виявилось, що  так звані маломобільні групи населення ( а це не тільки особи з обмеженнями руху, зору чи слуху, але й батьки з дитячими візками, люди похилого віку) - це майже чверть населення міста, близько 90 тисяч херсонців! І зручна та безпечна для всіх міська інфраструктура - це те, про ще мріє кожен мешканець Херсона.

Першими кроками здійснення проекту моніторінга предбачено дізнатись (шляхом опитування. анкетування), як люди з інвалідністю проводять своє дозвілля (вихідні дні, свята, відпустки), наскільки вони обізнані про можливості культурного відпочинку та доступність цієї сфери послуг саме для них.
Потім планується перевірити, наскільки інфраструктура міста відповідає їх очікуванням - і окремим нормам Конвенції ООН про права інвалідів, що вже ратифікована Україною. І поступово втілювати ці норми під час підготовки найближчих свят, наприклад, Дня Перемоги, Дня міста, тощо. Можливо, перші особи нашого міста і області зрозуміють, що переклад на мову жестів їх виступів, коментування для незрячих вболівальників футболу під час матчів на місцевому стадіоні чи виділення зручної безпечної зони для глядачв на візках - це ті елементарні норми Конвенції, яких необхідно дотримуватись, якщо піклуєшся про власний імідж/рейтинг?

 Пані Світлана Кандала (клуб "Родинна гармонія", інваліді по зору), пані Наталія Передерій (керівник будинку культури  товариства глухих) та пан Дмитро Черних («Група активної реабілітації») розповіли про ті форми дозвілля і відпочинку, що зараз пропонуються особам з інвалідністю в Херсоні.
Учасники прес-конференції - Дмитро Черних, Світлана Кандала, Наталія Передерій
Світлана Кандала, Наталія Передерій
 Але, на жаль, поки що це досить замкнені заходи, маловідомі в місті, так само, як і більшість звичайних форм відпочинку недоступні особам з обмеженнями. Наприклад, якщо під час прогулянки нашими парками здорова людина ще можен знайти такий-сякий туалет, то спеціально пристосованого санузла для людини на візку ви не знайдете, як і елементарних вказівників про це у більшості театрів, кінотетрів, тощо.

Приємно було почути про те, що кінотеатр "Ювілейний" відповідає нормам доступності, а бібліотеки міста роблять якісь зусилля для забезпечення доступу читачів з обмеженнями; вечірні випуски новин обласного телебачення транслюються із сурдоперекладом, місцеві театри проводять новорічні свята для окремих категорій дітей з інвалідністю. Але поки що стандартний супермаркет демонструє набагато більший рівень доступності, ніж заклад культури.

 Підводячі підсумки, можна сміливо говорити про те, що в Херсоні умов для культурного відпочинку для людей з інвалідністю майже немає.

Організатори моніторинга планують провести декілька "круглих столів"  в Херсоні, Каховці та Голій Пристані, присвячених питанням доступності в сфері культури і відпочинку., і провести ще 2 прес-конференції для привернення увагу журналістів, представників громадських організацій та влади.

Пропоную слідкувати  за оновленнями в блозі, щоб взяти участь в анкетуванні, а поки що можна внести пропозиції в саму анкету

Контакти організаторів моніторинга:
Олексій Ліпков, моб. 050-988-22-98,
Віктор Булка, моб. 066-54-155-95
Публікації за темою:

В Херсоне удобств для инвалидов практически нет
 
 





Share |