Сторінки

24 грудня 2014 р.

Точки доступу е-громадянина до е-урядування #audio

Вихід в онлайн – це завжди вихід з обмеженого простору! #6

Точки доступу е-громадянина до е-урядування:
e-zakon.org/
civic.kmu.gov.ua/
hro.org.ua/
www.slovoidilo.ua/



Alternative content

скачати на Cpod.Co

23 грудня 2014 р.

Cтрічку за стрічкой фіди подавай! #audio


або Вихід в онлайн – це завжди вихід з обмеженого простору! #5

RSS і Atom -
улюблені формати!

Синдикація,
агрегація,
фіди,
рідери,
помаранчевий значок -

все для Володаря Стрічок!

Alternative content

скачати на Cpod.Co

Прес-реліз круглого столу «Вихід в онлайн – це завжди вихід з обмеженого простору!»

ПРОЕКТ  «Посилення спроможності організацій інвалідів у публічному доступі до інформації»




Прес-реліз круглого столу  «Вихід в онлайн – це завжди вихід з обмеженого простору!» 
            м. Херсон 24 грудня 2014 року

Зі слів українського медіа експерту Ірини Віртосу (http://goo.gl/jylDuv ) в українських медіа існують певні шаблони розкриття теми інвалідності. Найчастішими є – або «героїзація» інвалідності. Мовляв, як ця мужня людина – без рук та ніг – піднялася на Говерлу, перепливла Дніпро, здобула вищу освіту, доїхала через тисячу й одну перешкоду на роботу… Або жалість до цього нещасного «інваліда». Зокрема, людина, яка має інвалідність, подається як споживач, як немічна особа, яка потребує тотальної турботи й захисту, й сама ні на що нездатна.

Змінити ці усталені стереотипи, дати громаді більше інформації про переваги інклюзивного суспільства – головні завдання для ГО «Ініціативи на захист прав інвалідів».

24 грудня, о 13-30 в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара
громадські активісти спільно з представниками органів влади, бібліотечної системи проведуть обмін думками та презентують напрацьовані механізми співпраці на базі інструментів електронної комунікації WEB 2.0

Громадські активісти презентують результати навчання людей з інвалідністю інформаційним технологіям, в тому числі за допомоги соціальних мереж; відео ресурс, який наповнюється відео та фото матеріалами створеними за участю людей з інвалідністю; персональні історії успіху людей з інвалідністю, які активно використовують цифрові технології.

Представники Головного управління ПФУ у Херсонській області, Херсонської обласної служби зайнятості презентують електронні адміністративні послуги, що надаються населенню через власні сайти, задля покращення рівня якості послуг та налагодження оперативного зворотного зв’язку з громадськістю.

Херсонські бібліотекарі презентують веб-ресурси, що доступні для віддалених користувачів: електронний каталог, віртуальну бібліографічну довідку, віртуальні книжкові виставки, віртуальний музей книги, проект «Краєзнавство Таврії»

Мета заходу – показати приклади власного внеску, які роблять люди з інвалідністю в розвиток громади, за допомоги використання сучасних інформаційних технологій. Формування нових бачень у представників громади проблеми «інвалідності» - як соціального явища, яке привносить багато корисного у суспільний розвиток громади.

До участі запрошуються представники влади, експерти із соціальної роботи та педагогіки, громадські активісти, медійники.

Координатор круглого столу Олексій Ліпков – керівник проекту «Посилення спроможності організацій інвалідів у публічному доступі до інформації» тел.. 0509882298.



"Проект здійснено за підтримки Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США."


15 грудня 2014 р.

Інструменти Google для спільної роботи #audio

Продовжуємо розмови про сучасні інформаційні технології.
 Цього разу говоримо про таке:
фото  звідси


  • Інструменти Google для спільної роботи: гугл-документи, гугл-карти, гугл-групи, гугл-календар, гугл-сайти.
  • Новий освітний ресурс від Google про безпеку в Інтернеті - “Про Інтернет”



Alternative content

скачати на Cpod.Co

Почти рождественская история

Помните эту фотографию?
Я писала, что что она похожа на кадр из старого фильма с обязательным счастливым финалом.

Так вот история продолжилась так: маленький Саша (на фото), тотально незрячий, посещающий общеобразовательную школу, а не отданный родителями в интернат, получил от Украинского союза инвалидов пишущую брайлевскую машинку и ноутбук с лицензионным специализированный ПО.
Спасибо Оксане Потымко (на фото) за это.
 На днях Сашина мама была в библиотеке и рассказала об этом, поделилась фотографиями:

Саша и его ноутбук

Саша и брайлевская машинка
Также Лена, Сашина мама, принесла список учебников, которые нужно начитать для перевода в формат дейзи. Список я опубликую чуть позже и в другом блоге (а вот и он!), а для рекламы этого проекта использую конкурс альтернативных ёлок, который сейчас проходит. Ёлки будут выставлены у нас в библиотеке.
В общем. ждите фоток с ёлкой, украшенной учебниками. которые нужно начитать для незрячих школьников...



11 грудня 2014 р.

Цей чарівний веб 2.0 #аудіо

фото звідси 
Продовжуємо розмови про сучасні інформаційні технології, сьогодні нарешті переходимо до веб.2.0, а також згадуємо основні правила безпеки в мережі.



Alternative content

скачати на Cpod.Co


8 грудня 2014 р.

Планируем начитать

Сейчас идёт планирование на следующий год, и вот то, что мне известно со слов коллег, что они запланировали начитать в 2015 году для последующего конвертирования в дейзи-формат (формат, доступный для незрячих читателей) - смотреть 

Это только небольшая часть, еще жду перечень необходимых для озвучивания учебников от учителей школы №11 и других сведений, из районных библиотек, к примеру.

Хочу также прорекламировать этот проект во время городского конкурса альтернативных елок, который как раз у нас будет проходить, а почему бы и нет? В разделе "лучшая рекламная ёлка"...

Про цифрових тубільців та громадських активістів в мережі #audio

фото звідси
Отут другий випуск "Вихід в онлайн – це завжди вихід з обмеженого простору!", про цифрових
аборигенів, імігрантів, вигнанців та громадських активістів.



Alternative content

скачати на Cpod.Co

Далі буде - і мрію, що буде веселіше, бо від "взагалі" до конкретики перейдемо, з прикладами; але ж плану курсу дотримуватись треба....


7 грудня 2014 р.

Посібник із протидії дискримінації - завантажуйте

На початку грудня традиційно звучить в інформаційному просторі тема прав людей, у т.ч. з інвалідністю, проходить український тиждень права, відзначається день місцевого самоврядування.
Тож виданий днями посібник стане всім у нагоді:

Пономарьов С.Ю., Федорович І.Ю. Запобігання та протидія дискримінації в Україні: Посібник для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування. – К.: Міжнародна організація з міграції, Представництво в Україні, 2014. – 74 с.

Наприклад, там є розділ "Відмова в розумному пристосуванні".
Посібник, який ви тримаєте в руках, пропонує ознайомитися з принципом рівності та недискримінації, основними положеннями національного антидискримінаційного законодавства та їх тлумаченням у контексті міжнародного і європейського права. Він також пропонує огляд інструментів, проілюстрованих як закордонними, так і вітчизняними кращими практиками, які органи державної влади та місцевого самоврядування могли б використовувати для уникнення, запобігання та протидії дискримінації, а також забезпечення справжньої рівності для різних соціальних груп в рамках плануванні та здійсненні своєї діяльності, наданні адміністративних чи інших послуг тощо. Адже уникати та запобігати дискримінації зна-
чно простіше й ефективніше, ніж працювати з її негативними наслідками.

До речі, днями В Україні запроваджено інститут Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.


2 грудня 2014 р.

Серія подкастів про інформаційні технології #audio

фото  - http://dpo.ks.ua/?p=1715
Після серії тренінгів, що відбулися влітку для слухачів з інвалідністю, було вирішено частину
прослуханої інформації розмістити в аудіофрматі - на той випадок, якщо хтось схоче повернутися до теми. Або замотивувати до навчання нових слухачів.

Отже, вирішено записати серію подкастів.

Довго думала, як подати інформацію, в якому обсязі, як це буде сприйматися на слух... але думати вже ніколи, тож почала робити.

Перший,  вступний.


Alternative content

скачати на Cpod.Co