Сторінки

5 листопада 2015 р.

Тестим плееры для Радио Кавун

Вам какой больше нравится?

 Не стесняемся, тыкаем, слушаем, пока музыку с 10.00 до 17.30, очень скоро новости и встречи с "живыми книгами" - интересными людьми.

 Самые оперативные анонсы эфиров - в твиттере @RadioKavun


 






21 жовтня 2015 р.

Запрошуємо вас на зустріч з дивовижною письменницею Дзвінкою Матіяш

Запрошуємо вас на зустріч з дивовижною письменницею Дзвінкою Матіяш, яка зуміла 
неймовірно глибоко передати думки і почуття, що переповнювали польську письменницю Дороту Тераковську!

Пропонуємо вам знайомство з новою книжкою, що занурює в чарівний фантастичний світ особливих дітей!


27 жовтня 2015 року (вівторок) о 18.00, актова зала, 4-ий поверх бібліотеки.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕКЛАДУ ПОВІСТІ ДОРОТИ ТЕРАКОВСЬКОЇ «МИШКА»
/видавництво «Грані-Т», переклад з польської – Дзвінка Матіяш/

Дари Бога – це земля й небо, день і ніч, квіти й насіння, дерева, птахи… й люди. Діти – це також дари Бога, тоді, коли треба виправдати їхню появу на землі…
(ДоротаТераковська)

В Україні у видавництві «Грані-Т» за підтримки Польського Інституту у Києві побачила світ книга, яких практично немає на книжковому ринку України, – повість ДоротиТераковської «Мишка» у перекладі Дзвінки Матіяш, в якій йдеться про життя успішної родини, де народжується дитина з синдромом Дауна. За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна. Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя батьків.
«Мишка» - це художня книга, яка розкриває світ людей з особливими потребами, які вони, як із ними спілкуватися, як їх розуміти і любити, як подолати фобії – батькам, родичам, друзям, усім… Презентації книги вже відбулися у Києві, Львові, Дніпропетровську, Одесі. Подія у Херсоні – ще одна спроба говорити про складні речі в іншому форматі – за допомогою художньої літератури…

УЧАСНИКИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ:
Дзвінка Матіяш – перекладачка книги, письменниця,
Ірина Ханікова - голова Громадської організації «Сонячні діти Херсонщини»,щаслива мама п’ятьох дітей, серед них чарівний малюк з синдромом Дауна,
Надія Надільна – представниця Центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус»,
Надія Калачова – авторка буктрейлеру та кількох рецензій на книжку,
Роман Максимович - юнак із синдромом Дауна, який спеціально приїде зі Львова на презентацію своєї улюбленої книжки,

Зараз мені складно згадати, коли мені до рук потрапила "Мишка" (в оригіналі Poczwarka). Вона дуже сильно на мене подіяла. Нагадала давні дитячі страхи, коли я, приїжджаючи на канікули до дідуся, заглядала за огорожу інтернату для неповносправних і роздивлялась дітей, які були не схожі на інших. Дивувалась, що по цій вулиці чомусь люди менше ходять і не розуміла, чому мене притягують ці діти.(Дзвінка Матіяш)

До розмови запрошені також представники різних українських організацій, батики дітей з синдромом Дауна, які щоденною роботою прагнуть зробити життя людей з особливими потребами повноцінним, допомагають їм відчувати себе повноправними членами суспільства. При цьому всі вони твердять, що досвід спілкування з цими людьми робить їхнє життя кращим.

Події, що відбуваються в книзі, істотно відрізняються від того, як прийняття особливої дитини відбувалося в моїй родині. Але світ маленького, несхожого на інших чоловічка, який розкрила ДоротаТераковська, став дивовижним відкриттям для мене.
Так щиро, настільки глибоко і з такою неймовірною любов'ю передано стан дивовижно гарної душі «маленького монгола» або «мумі-троліка», як називає письменник свою героїню. (Ірина Ханікова)

Люди з особливими потребами, зокрема із синдромом Дауна, тонко відчувають світ. Вони дуже артистичні. Можливо, тому вони так тягнуться до мистецтва. Героїня книги «Мишка» прагне танцювати:
…Мишка випросталась і підняла вгору ручки. Підстрибнула. Відчувала, що зараз вона гнучка й легка, як стеблина квітки, і що вона справді відривається від підлоги. В дійсності вона знала, що відривається тільки всередині, але була переконана, що тато це помітить…

Книжка «розмовляє» з читачем не тільки через текст, але й за допомогою візуального ряду. Чудові ілюстрації, що підсилюють «ефект читання» зробила київська художниця Наталія Пастушенко.

Люди з особливими потребами для мене є великими вчителями любові і стосунків . Вони показали мені дорогу віри в те, що людину можна приймати і любити такою , якою вона є… (Надія Надільна)

Приходьте, будемо спілкуватися, ділитися досвідом, думками, емоціями!

Більше інформації: Польський Інститут у Києві / 0442880304 /, infoipkyiv@msz.gov.pl; ГО «Сонячні діти Херсонщини» / 099 7028895/ Ірина Ханікова, n.irina70@list.ru

Організатори: ГО «Сонячні діти Херсонщини», Польський Інститут у Києві, Центр «Емаус»

ДОРОТА ТЕРАКОВСЬКА - (1938-2004) – польська письменниця, активна громадська діячка, редакторка, людина доброї волі. Здобула популярність як авторка книг для дітей і молоді, в яких висвітлювала рідко порушувану тематику – аборти, проблеми дітей з особливими потребами, стосунки дітей і батьків у сучасній родині.

ДЗВІНКА МАТІЯШ – українська письменниця, перекладачка. Авторка книг для дорослих і для дітей, серед іншого повість «День сніговита» (2014), збірка оповідань «Історії про троянди, дощ і сіль» (2012). Перекладає з польської, англійської і білоруської.

«Сонячні діти Херсонщини» - громадська організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їхніх сімей, створена для формування толерантного ставлення до людей з особливими потребами. Ми робимо все, аби життя наших малюків було успішним і усвідомленим, а життя батьків –щасливим і самодостатнім.

Польський Інститут у Києві (polinst.kiev.ua)– представництво Міністерства закордонних справ Республіки Польща в Україні, метою діяльності якого є: популяризація польського наукового і культурного життя, презентація найцікавіших і найрізноманітніших подій та явищ, що відбуваються у Польщі.

Центр «Емаус» (http://emaus.ucu.edu.ua/) , заснований у 2000 році, є структурним підрозділом Українського Католицького Університету у Львові. Місія центру – поширювати у суспільстві нове бачення дару та особливого покликання осіб розумово неповносправних, підтримувати їх та їхні родини, плекати дар дружби з особами з особливими потребами. «Кожна особа – священна, незалежно від того, якої вона культури, віри, які у неї вади чи слабкості» (Жан Ваньє)

Видавництво «Грані-Т» засноване 2006 року. Має два пріоритети діяльності — дитячий та культурологічний. Кредо видавництва: розкривати нові, часом несподівані грані творчості письменників, художників, редакторів та дизайнерів.



Долучайтеся до створення якісного синтезатора української мови!

Отримала ось такий комент на публікацію 2013 року:
На днях начали реализацию проекта по созданию синтезатора украинской речи и именно с Ольгой Яковлевой, о которой здесь шла речь. Есть словарь, есть порядка полутора тысяч предложений, которые нами уже вычитаны и вычищены от русизмов и прочего. Подробнее по ссылке http://www.trosti.com.ua/speech-synthesizer-ukrainian-language.html и на страничке Фейсбук https://www.facebook.com/syntezator. Будем рады вашему участию в проекте.
У нещодавно створеній групі пишуть:
Синтез мовлення має дуже широке застосування. Його використовують і у зв’язку, і у інформаційно-довідкових службах. Нас же, головно, цікавить робота з синтезованими голосами пересічних користувачів. Найчастіше люди за допомогою синтезаторів мовлення читають літературу, при чому, літературу будь-яку – художню, науково-популярну і т.ін. Для цього існують такі програми, як «Балаболка» і їй подібні. Є немолоді люди, які синтезаторами «читають» дрібний текст з екрана. Найважливіше значення синтез мовлення має для незрячих користувачів комп’ютерів, смартфонів та планшетів. Завдяки цим штучним голосам та програмам зчитування з екрана, люди з вадами зору організовують собі дозвілля і, багато хто з них, має роботу.Нажаль, досі, не існує якісного синтезатора Українського мовлення.



До ініціативної групи входять Сергій Москалець, Євген Міцук, Олександр Стариченко, Олександр Шалухін, Валерій Савченко, Віталій Сухар. Ми зобов’язалися допомагати Пані Ользі у створенні кінцевого продукту. Наприклад, до наших обов’язків входить пошук дикторів, редагування текстів для читання дикторами, організація та участь в акціях, ярмарках із збору коштів. Крім цього ми підтримуємо проект своїми власними грошима.
Пропонуємо усім охочім долучитися до цієї цікавої і необхідної справи. Допомога приймається у вигляді ідей, порад і, звісно ж, у вигляді грошей. У нас в Українців, здається, найкраще виходять справи, коли ми до них беремося толокою! Доречи, принагідно, висловлюємо подяку Костянтинові Брулю з Києва, який нам надав словник наголосів Української мови!
Гроші можна переказувати за такими реквізитами:
для юр. осіб: ХМГОІ "Соціально-реабілітаційний центр незрячих", код 25863676 Р/р 26007060816900 в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” м. Харкова МФО 351533
Фізичним особам можна зробити внесок в будь-якому відділенні або терміналі самообслуговування Приватбанку. При цьому за поповнення карткового рахунку ви не платите комісію зовсім. Номер картки в Приватбанку для поповнення:
5168 7423 2891 6170, отримувач - Москалець Сергій Дмитрович.

Звіт про перебіг роботи, про кошторис, про надходження коштів будемо давати щонайрідше раз на тиждень.

13 жовтня 2015 р.

Эфир к Дню библиотек состоялся!

Эфир к Дню библиотек состоялся!
Но вы его наверняка не слышали. Это можно понять - 30-го сентября во многих библиотеках двери настежь и хоровод встреч и поздравлений... Был он и у нас. Но мы вещали, невзирая на...
Ведущие Кирилл и Орыся стойко продержались несколько часов.

Они выводили в эфир пришедших с поздравлениями сотрудников:


Читателей:

Писателей:

И просто посетителей библиотеки:


А еще они принимали звонки с поздравлениями из Херсона, Краснодара, Питера и Москвы.
Расспрашивали звонивших о прочитанных книгах, спорили, шутили, смеялись и иногда грустили. Грустили, конечно, от того, что именно вы так и не дозвонились. Видимо, вы скайпом пользоваться не умеете...
Вот такую бурю эмоций вызывали звонки:
Театр перед микрофоном: такие эмоции обуревают наших ведущих, когда вы звоните в скайп!
Posted by РадіоКавун on 1 жовтня 2015 р.
Ладно уж, вот вам ссылка на запись эфира (скачивается заархивированній файл), он рвался, и вначале не записалась пара поздравлений.

Кстати, по ходу выяснилась острая необходимость в тренингах не только по созданию интернет-радио, но и его прослушиванию. Не все знают, как плеером открыть ссылку на вещание, не все знают, где эту ссылку взять, некоторые коллеги не читают группу на фб "Библиотекари Херсонщины", а некоторые вообще не зарегистрированы на фб!
Печально, дамы и господа. Нам есть куда расти.



27 вересня 2015 р.

Вітальний ефір до Всеукраїнського Дня бібліотек

Вітаємо улюблені бібліотеки, бібліотекарів, читачів,

розповідаємо історії з життя бібліотек, книжок,

згадуємо про читацькі пригоди в бібліотеці,

шлемо одне одному вітання у віршах, прозі та музиці!

Дзвоніть, пишіть в скайп radio-rubka (додавайтесь заздалегідь, якщо подзвоните - виведемо в ефір, якщо надішлете текстове привітання - заяитаємо в ефірі)

Як слухати наш РадіоКавун? - через інтернет!

ссылка для вставки в медиаплеер:
http://koliska.net.ua:8015/

ссылка на плейлист для Winamp (mp3, 128 kbps):
http://koliska.net.ua:8015/listen.pls

ссылка на плейлист для Windows media и других плееров (mp3, 128 kbps):
https://dl.dropboxusercontent.com/u/47050367/listen.m3u

или та же самая ссылка, только сокращённая (чтобы было удобней копировать и раздавать друзьям):
http://tinyurl.com/odqm668

За годину до ефіру за цими посиланнями буде просто грати гарна музика, зараз там тиша.

Можете залишати вітання та привіти просто тут, у коментарях до івенту - озвучимо 30-го.


P.S
Кому цікаво, як працює інтернет-радіо - чекаємо вас у Центрі для користувачв з особливими потребами Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Слідкуйте:
facebook.com/radiokavun
twitter.com/RadioKavun





22 вересня 2015 р.

Рождение интернет-радио в праздничном экстриме!

Празднуя в этом году День города, наша библиотека вышла за пределы библиотечного пространства и присоединилась к общегородским мероприятиям на набережной Херсона.

Это был социокультурный проект "Паруса надежды" (ведь именно с херсонской набережной Грин увидел алые паруса в облаках, окрашенных в цвета заката; читайте записные книжки Грина). Действие происходило на нескольких палубах (краеведческой, туристической, спортивной, детской) и включало в себя викторины, игры, мастер-классы и прочий интерактив. Фото- и прочие отчеты вы найдёте на сайте библиотеки и в соцсетях.

Алые паруса надежды
Но Центр для пользователей с особыми потребностями, устроившись в библиотечной радиорубке, пересек границы города, страны, континента. Ведь наше онлайн-вещания средствами интернет-радио можно было услышать в любом уголке земного шара, подключившись по предоставленным ссылкам.


В нашу радиорубку заглядывали посетители фестиваля на набережной, приветствовали Херсон и херсонцев, читали стихи известных поэтов и свои собственные, делились впечатлениями от увиденного, отвечали на вопросы краеведческой викторины, получая фишки в социокультурном проекте "Паруса надежды".

Кирилл и Орыся - ведущие эфира

Чтение стихов, посвященных Херсону, в эфире

Мавки, Солохи и казаки у микрофона
В палатку-радиорубку заглянули литературные герои (капитанов Греев и Ассолей было даже несколько), херсонские поэты и музыканты, участники Тышо -Тышо-феста, наши постоянные читатели, почетные граждане города и руководство библиотеки :-)

Ассоль ищет Грея с помощью радиоволн

Пингвины в степях Украины от наших постоянных читателей



Свадьба в прямом эфире!
А.Книга, директор театра и новоиспеченный почетный горожанин

А те, кто был далеко, слушали трансляцию и осуществляли обратную связь через скайп и социальные сети. И все это происходило в полевых условиях и часто при отсутствии электричества!

Итак, новая форма информирования общества - интернет-радио - рождалась в самой гуще жизни херсонцев и прошла испытания праздничным экстримом.

Инновация понравилась всем без исключения, и мы намерены продолжать наше онлайн-вещание из библиотеки и с интересных культурных событий города.

Хочется выразить огромную благодарность команде волонтёров - волонтеров Центра, будущих журналистов - студентов ХГУ, которые вели эфир и оказывали техническую поддержку,
Студенты ХГУ - будущие журналисты
 а также нашим очень удалённым помощникам, благодаря которым мы имеем запись эфира для прослушивания и анализа.
Ирина из Кемеровской области РФ, тебе отдельное спасибо!
Отцу Павлу спасибо за местечко на сервере!




5 вересня 2015 р.

Хочеш дізнатися, як народжується інтернет-радіо?

Підлючайся!

Хочеш дізнатися, як народжується інтернет-радіо?
Спробувати себе в ролі радіоведучого або кореспондента?
Почути себе і своїх своїх друзів на радіохвилях?
Запросити цікавих гостей в імпровізовану студію, поставити їм каверзні питання і отримати зворотній зв'язок від слухачів?
Стати автором власної програми, втілити свої ідеї в ефірі?
І просто дізнатися більше про сучасні інтернет-технології та нові медіа?

Запрошуємо 6 і 13 вересня, у неділю, на зустрічі ентузіастів інтернет-радіо, що знайомлять з азами онлайн-радіомовлення (об 11.00, вул. Днепропетровская.2, 1-ий поверх бібліотеки)

А 19 вересня в рамках святкування дня міста, ти зможеш попрацювати в радіорубці  в проекті Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки на набережній м Херсона.

Якщо ж ти не бачиш себе в радіорубці - можеш рубатися в одній з команд знавців історії та сучасності Херсона (потрібні три команди по 3-5 чоловік, «Перевезення», «арештанткою» і «Суворовська»; люди, які вміють швидко знаходити відповіді на питання радіовікторини в інтернеті і в бібліотеці).

Якщо ти раптом розбудиш в собі радійників, нам буде цікаво створювати з тобою спільно нову херсонську інтернет-радіостанцію!

Контакти:
Електронна пошта om222@ukr.net
Телефон 0984850076, Кирило















6 серпня 2015 р.

Библиотека и водный туризм :-)

"Идея отметить экватор лета катанием на байдарках для людей с ограниченными физическими возможностями реализовалась благодаря инициативе Татьяны Нишкур и помощи работников библиотеки имени Гончара, Николая Кошелюка и Натальи Мирошниченко. В прошлый раз подобная акция уже проводилась для слабовидящих"

"В поездку на байдарках присоединился Александр, один из слабовидящих. Александр увлекается фотографией, превозмогая ограничения зрительных способностей, делает выставки. Именно превозмогание над ограничениями должно порождать в человеке дух победы и вкус к жизни" - читать полностью 

Ниже - фоторепортаж нашего постоянного читателя и фотокорреспондента Александра Лавинюкова.

Посадка в байдарки

Посадка в байдарки

Посадка в байдарки

Переход через Днепр

Переход через Днепр

В днепровских плавнях

В днепровских плавнях

В днепровских плавнях

В днепровских плавнях

В днепровских плавнях

Отдых водном лабиринте

Участники похода

Посадка в байдарки

Возвращение в гидропарк


3 серпня 2015 р.

Вам на допомогу - волонтер!

Вчора у Центр для користувачів з особливими потребами завітав новий відвідувач. 

Ним виявився гість з РФ Кирило Паранський, відомий в російськомовному співтоваристві незрячих інтернет-користувачів під ніком "Кирильний Кирилл", один із творців і ведучих інтернет-радіо MusicTrain і просто дуже цікава у спілкуванні та відкрита людина.





Він познайомився з послугам і фондом Центру,


відвідав презентацію нової книги "Вежа" К. Капошиліна, 
(фото- Тарас Бузак)

отримав автограф автора,


поспілкувався з постійними читачами...



А потім запропонував в якості волонтерської допомоги для читачів Центру, бібліотекарів і незрячих херсонців зустрічі та практичні заняття за такими напрямками:
  • Знайомство з можливостями безкоштовної програми екранного доступу NVDA;
  • Доступність соцмереж (твіттер, фейсбук, жж, блогер) для незрячих;
  • Можливості інтернету для голосового спілкування;
  • Інтернет-радіо і подкастинг;
  • Огляд сучасного тіфлоплеєра PlexTalk Linio;
  • Як живеться незрячим за кордоном (скайп-зустрічі з друзями із Білорусі, РФ, Естонії, Польщі, Чехії, Швеції, США та інших країн;
  • Як обладнати робоче місце для незрячого у звичайній бібліотеці з найменшими фінансовими витратами.

Цікаво?
Обирайте теми, що сподобалися, телефонуйте 26-63-97 і проводьте літо з користю. Чекаємо вас в бібліотеці!


22 липня 2015 р.

Відеозаписи вебінарів про роботу бібліотек на допомогу людям з особливими потребами

Секцією «Бібліотечні послуги людям з обмеженими фізичними можливостями» УБА у червні цього року проведено вже два вебінари, де колеги ділилися досвідом обслуговування читачів з особливими потребами.
Наша бібліотека теж брала участь у вебінарі, я розповідала про "сонячних діток" Херсонщини в інклюзивному просторі бібліотеки.
Пропоную вам передивитись відеозаписи, а також долучитись до наступних вебінарів із цієї теми. Звертайтесь до Рівненьскої державної бібліотеки, у науково-методичний відділ metod@libr.rv.ua.


11 червня 2015 р.

Канікули в бібліотеці

Програма "Літо в бібліотеці" триває, і цього разу знайомитись з сучасною бібліотекою прийшли вихованці Херсонської школи-інтернату для дітей з обмеженнями слуху. 

Для малечі це була справжня подорож великою книгозбірнею, де на кожному поверсі зустрічались дитячі малюнки, чудові фотографії тварин заповідника Асканія-Нова, цікавинки з музею книги, безліч книжок, а також зручні куточки для відпочинку, прекрасні краєвиди з вікон бібліотеки, цікаві прилади Центру для користувачів з особливими потребами тощо.
Нових вражень додали також цікаві мультфільми про книги та бібліотеки, які діти подивились на завершення екскурсії.


Хлопцям завжди цікава техніка

Дивимось мультики про книжки

Залишаємо враження від екскурсії

В Центрі для читачів з ОП


В музеї книги


Для дітей було обрано  два мультфільми , 15 та 10 хвилин, один дуже старий, 1978 року, а другий - нагорождений Оскаром. В них дуже цікавий виразний візуальний ряд, і майже не треба допомоги сурдоперекладача.
Раджу і вам використовувати ці мультики про книги та бібліотеки під час роботи з малечею.






4 червня 2015 р.

Дарим мы вам уютное кресло, Это для отдыха, чтения место

Если в соседнем отделе делают ремонт, и вам впихнули на хранение часть чужой мебели - не расстраивайтесь!

Можно провести акцию для читателей "Сфотографируйся в кресле-читальне!"
Кресло у вас через месяц заберут, а галерея читателей - останется!

Вот первые снимки. Обратила внимание, что в это синее кресло присаживаются люди в синем :-).
И как видите, одни мужчины.
То ли у меня больше читателей-мужчин, нежели женщин...
То ли женщины слишком критично относятся к внезапной фото-сессии, и у них вечно не напудрен носик. Но я жду и надеюсь, прекрасные читательницы...




7 июня.
Вы будете смеяться, но появилась и дама. И тоже в синем!



Про пригоди у Центрі

Якщо ви потрапили до Центру, готуйтеся на хвилинку побути людиною без зору, щоб відчути, як нелегко виконати завдання квесту, не використовуючі очі.

Ці хлопці шукали відповіді за завдання квесту, ганяючи по всій бібліотеці, але саме у нас їм випало відчути на собі, як нелегко знайти інформацію, не використовуючи зір. Добре, що була допомога товаришів.







Ось він, ключ до наступного рівня квесту!

Програма "Літо в бібліотеці" вже діє, кожного дня дитячі голоси по всіх поверхах, і я приготувала кілька цікавих завдань, які треба виконати... без допомоги зору, або з допомогою тифлопристроїв.
Подивимось, як це буде сприйматися дітьми, які будуть жити в толерантному та доступному суспільстві.