Сторінки

7 червня 2018 р.

Особлива дитина та поліцейський: чи можливо побудувати конструктивний діалог?

Проблеми людини з інвалідністю часто залишаються непомітними для пересічного громадянина, хоча сучасне суспільство почало прислухатися та намагатися зробити їхнє життя більш комфортним та безпечним. З кожним днем набуває актуальності питання побудови комунікації дитини або підлітка з синдромом аутизму із представниками правоохоронних органів, адже особливу людину не завжди можна визначити за зовнішністю.
4 червня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся інформаційний портал «Особлива дитина та поліцейський: будуймо конструктивний діалог».  Організаторами заходу стали працівники Центру обслуговування користувачів з обмеженими можливостями, що діє на базі книгозбірні, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, ГО «Зачаровані діти» та ГО «Феномен UA».

Під час зустрічі батьки, що виховують дітей з синдромом аутизму, змогли у неформальній атмосфері поспілкуватися з поліцейськими, представниками правозахисних організацій та юстиції, обговорити болючі питання та подальшу співпрацю.
Особливий інтерес викликав виступ доцента кафедри корекційної освіти Херсонського державного університету Полещук Сабіни Вікторівни. Фахівець розповіла про тонкощі побудови комунікації з підлітком з синдромом аутизму, відповіла на питання правоохоронців, а також проконсультувала батьків з приводу конкретних ситуацій.
На заході були також присутні начальник відділу правопросвітництва Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Куценко В. В.  та регіональний координатор зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Тропіна О. Л. Правозахисники розповіли про свою діяльність, акцентуючи увагу на актуальних питаннях, у вирішенні яких вони можуть допомогти батькам особливої дитини, а також запропонували провести приватні консультації безпосередньо під час заходу.

Сподіваємося, що інформаційний портал «Особлива дитина та поліцейський: будуймо конструктивний діалог» став першим кроком на шляху у побудові безпечних та корисних взаємовідносин  між поліцією та особливими людьми.