Сторінки

22 листопада 2018 р.

Особливий візит до кінологічного центру


Вирішення нагальних проблем є неможливим без тісної співпраці зацікавлених сторін. Так подумали працівники Центру обслуговування користувачів з особливими потребами, коли вирішили організувати зустріч ГО «Зачаровані діти», куди входять діти-аутисти та їхні батьки, з представниками відділу ювенальної превенції та Управління забезпечення прав людини Національної поліції України. Під час саме цієї зустрічі поліцейські й запросили особливих дітей відвідати кінологічний центр ГУНП у Херсонській області.
12 листопада група особливих відвідувачів, у складі якої були учасники ГО «Зачаровані діти» та діти з порушеннями слуху – учні НВК №48, вирушила на екскурсію. 
Особливих гостей радо зустріли працівники кінологічного центру.
Спочатку діти дізналися, як проходить навчання кінологів, побачили, які собаки живуть у центрі. Під час екскурсії вольєрами відвідувачі дізналися, що ці собаки беруть активну участь у пошукових роботах, а кожен чотирилапий «пошуковець» має свій фах: вибухівка або наркотичні речовини.
Після цього особливі діти побачили процес тренування собак. Професійні кінологи продемонстрували, як собака виконує голосові та жестові накази і проходить смугу перешкод.
Собака – не тільки друг людини. Виявляється, що пес – ефективний «інструмент» реабілітації, який використовується у каністерапії – спеціальній психотерапевтичній методиці. І в цьому впевнився кожен відвідувач у той момент, коли всім екскурсантам дозволили ближче познайомитися з Радою та Айзою – професійними чотирилапими фахівцями з пошуку вибухівки.
Дякуємо Управлінню забезпечення прав людини Національної поліції України та безпосередньо фахівцям кінологічного центру за таку чудову та незабутню зустріч.


15 листопада 2018 р.

Бібліотека - простір для реалізації особливих дітей

«Театр –  це така кафедра, з якої можна багато сказати світу» – ці слова видатного українця Миколи Гоголя яскраво відображають усю силу та можливості театрального мистецтва. Ідея створення в бібліотеці театру для дітей з особливими потребами належить в.о. генерального директора книгозбірні Надії Іванівні Коротун.
Адже театр особливих акторів при Гончарівці – це не тільки  унікальна можливість для особливих дітей реалізувати свій потенціал та розвинути свої здібності, але й ефективний спосіб привернути увагу суспільства до їхніх проблем. Тому 10 листопада у відділі мистецтв у рамках проекту «Театр особливих акторів у бібліотеці» відбулася перша зустріч, куди завітали представники ГО «Серце матері», ГО «Зачаровані діти», ГО «Сонячні діти», керівник театру особливих акторів «Золота маска» та відомий режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Корольова Ірина Володимирівна.
Під час зустрічі відбулося знайомство учасників, обговорення подальшої співпраці, вибір вистави, над якою будуть працювати особливі актори. Наприкінці бесіди гості мали змогу переглянути відеозаписи виступів театру «Золота маска».
Сподіваємося, що ініціатива обов’язково втілиться у життя, і в Гончарівці з`явиться унікальний театр.

3 листопада 2018 р.

Чарівне закулісся лялькового театру відкрило завісу своїх секретів для "зачарованих" дітей

Привабливий світ лялькового театру дуже ретельно зберігає свої таємниці, і не кожен глядач може потрапити за лаштунки, аби на власні очі побачити, як проходить життя ляльок, коли погасли прожектори і вистава закінчилася. Але той, хто прямує до мети, обов’язково отримує винагороду. Не стали виключенням й учасники ГО «Зачаровані діти», куди входять діти з синдромом аутизму та їхні батьки, яким пощастило потрапити на екскурсію за лаштунки Херсонського Академічного обласного театру ляльок.
У Центра обслуговування користувачів з особливими потребами на початку осені виникла ідея створити ляльковий театр для особливих дітей, який має виконувати не лише комунікативно-розважальну, але й терапевтичну функції та сприяти, у першу чергу, психологічному розвитку особистості. Обравши твір, який максимально відображає внутрішній світ дитини-аутиста, – «Маленький принц» А. Сент-Екзюпері – учасники розпочали роботу над створенням ляльок. І тут стало зрозуміло, що мало хто з дітей та їх батьків уявляють, як працювати з ляльками, які можуть траплятися «підводні камені» у виготовленні та керуванні ляльковими «акторами» тощо. Тому було вирішено, що ми потребуємо консультації фахівця і екскурсії за лаштунки лялькового театру.
І ось 25 жовтня компанія майбутніх акторів «зачарованого» театру вирушила за лаштунки Херсонського Академічного обласного театру ляльок. Під час екскурсії акторка театру Ольга Шаламова продемонструвала глядачам різновиди ляльок та особливості керування кожним «актором», відповіла на запитання про їх виготовлення, дала фахові поради щодо створення «акторів» та декорацій.
Завдяки екскурсії кожна дитина могла самостійно доторкнутися до тих ляльок, яких вона раніше бачила лише на сцені, а також спробувати себе в ролі актора лялькового театру.
Наприкінці Ольга Шаламова побажала успіхів у створенні «зачарованого» театру та висловила надію вже найближчим часом побачити фрагмент її улюбленого твору «Маленький принц» у виконанні членів ГО «Зачаровані діти».