Сторінки

21 лютого 2019 р.

Сеанс каністерапії у бібліотеці: незвичайно, приємно і корисно

Сучасна бібліотека вже давно перестала бути класичним книгосховищем. Сьогодні – це місце, де впроваджуються інноваційні форми роботи з користувачами для задоволення актуальних потреб громади. Каністерапія – різновид терапії, де головним «інструментом» виступає собака, – вже давно отримала визнання у світі. Наприклад, у США та Японії в деяких муніципальних бібліотеках активно практикують зустрічі з чотирилапими «терапевтами».
Херсонська обласна книгозбірня завжди намагається впроваджувати світовий досвід у свою діяльність, і тому 16-го лютого у бібліотеці був проведений сеанс каністерапії для особливих дітей.  
Працівники Центру обслуговування користувачів з особливими потребами запросили на зустріч Кіміко Такару – унікальну собаку японської породи акіта-іну та її господарку – Марину Рудакову. Кіміко пройшла спеціальну підготовку та має відповідні сертифікати, що дозволяють пухнастому  лікарю  «проводити» сеанси каністерапії. У світовій практиці подібний метод терапії активно використовується у роботі з людьми, які мають ментальні та психічні розлади, бажають зняти тривожність, нервове напруження тощо. На перший  каністерапевтичний сеанс ми запросили постійних користувачів Центру – дітей-аутистів та дітей з синдромом Дауна – представників ГО «Зачаровані діти».
Сеанс каністерапії  пройшов у позитивній атмосфері спілкування, обіймів та релаксації. Діти, навіть ті, які не дуже люблять собак, намагалися доторкнутися до незвичайного гостя та познайомитися з нею.
До речі, за словами Марини, під час тестування литовські фахівці характеризували Кіміко як ідеальну собаку для читання. І, дійсно, виявилося, що Кімі – дуже вдячний слухач. Коли діти читали їй улюблені розповіді про тварин, було помітно, що Кіміко уважно слухає, розуміє, про що йде мова, і це їй дуже подобається.
  Година сеансу промайнула дуже швидко. Але було видно, що і діти, і їхні батьки – усі отримали задоволення, зняли нервову напругу, зарядилися позитивною енергією.
Сподіваємося, що Кіміко Такара ще неодноразово відвідає наших особливих користувачів та стане добрим другом обласної книгозбірні.