Сторінки

24 квітня 2019 р.

Як знайти роботу людині з інвалідністю: перевірені методи та інструменти пошуку

Чи знаєте ви, що в Україні рівень безробіття серед людей з інвалідністю на сьогоднішній день сягає 73%? Саме такі статистичні дані були представлені спільноті наприкінці минулого року. І, дійсно, проблема працевлаштування «особливого» фахівця стоїть дуже гостро.
 22 квітня у Херсонському міському центрі зайнятості для людей з інвалідністю, які шукають роботу та стоять на обліку, був проведений практичний семінар «Техніка пошуку роботи». Головна мета заходу – надання учасникам актуальної інформації та розробка власної стратегії з пошуку роботи.
 Під час семінару слухачі дізналися про головні тенденції сучасного ринку праці та спробували визначити свою позицію в цій сфері. Як показала практична вправа «Власне позиціонування», майже 70% респондентів дуже складно визначитися, яку саме роботу вони шукають. Під час виконання вправи більшість учасників розповідали про свій минулий досвід, але мало хто зміг пояснити, яку вакансію він шукає і якими професійними якостями може зацікавити роботодавця. Тому учасники наприкінці вправи отримали своєрідне «домашнє завдання» – зважити свої можливості, знання, вміння, навички й побажання та визначитися, яку саме вакансію вони б хотіли зайняти.
Наступний блок семінару був присвячений побудові стратегії досягнення мети – пошук роботи своєї мрії. Ця частина семінару була насичена різноманітними обговореннями, дискусіями та запитаннями. На кожному  «кроці» стратегії слухачі отримували найактуальнішу інформацію щодо джерел пошуку роботи. Особлива увага була приділена можливостями пошуку роботи через Інтернет. Слід зазначити, більшість учасників були здивовані тим, що сьогодні шукати роботу можна і через соціальні мережі, думаючи, що їх використовують лише для розваг та спілкування з друзями.
Цей семінар був проведений завдяки тісній співпраці Херсонського міського центру зайнятості та Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Тому наприкінці семінару спікер – керівник Центру обслуговування користувачів з особливими потребами обласної книгозбірні – розповіла слухачам про напрямки діяльності Центру та сервіси, якими може скористатися кожен відвідувач. 

10 квітня 2019 р.

Зачаровані діти Херсона вразили глядачів своїми талантами

Весь світ відзначає 2 квітня Міжнародний день інформування про аутизм. Але практично вся перша половина квітня вважається періодом інформування суспільства про аутизм з метою привернення уваги громади до проблем людей з розладами аутистичного спектру.
Аутизм – це не хвороба. Це особливе сприйняття світу, яке не заважає людині ставати успішною. Яскравим прикладом цього є люди зі світовими іменами. Вуді Ален, Кортні Лав, Ентоні Хопкінс та Білл Гейтс – ось далеко неповний список відомих людей з діагнозом «аутизм». Ми впевнені, що до цього переліку увійдуть і зачаровані мешканці Херсона, які 4 квітня в обласній книгозбірні представили глядачам програму «Маленькі принци нашої планети».
Цей захід руйнує стереотипи про людей-аутистів. Усіх глядачів вразили авторські вірші Хажина Азамата та дивовижний спів Щукіна Богдана.
Хореографічна композиція «Весна» у виконанні зачарованих танцюристів та їхніх батьків продемонструвала, що танцювати під запальні пісні обожнюють усі.
Особливий інтерес викликала гра всіх учасників на етнічних барабанах, під час якої можна було побачити, як тонко та енергійно музиканти-аутисти відчувають ритм.
Головною родзинкою програми стала прем’єра фрагменту лялькової вистави «Маленький принц», за мотивами однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері. До цього виступу учасники зачарованого лялькового театру готувалися майже півроку: власноруч виготовляли ляльок, вивчали свої ролі, проводили репетиції. Вистава настільки вразила глядачів, що багато хто після закінчення виступу підходив до акторів, щоб поділитися враженнями та висловити своє захоплення.