Сторінки

23 березня 2019 р.

Інклюзивне свято під дахом Гончарівки: театральні постановки, хореграфія та пісня жестовою мовою

Так склалося, що наприкінці березня в одній «компанії» зібралися важливі дати, які у сучасному та прогресивному суспільстві не можуть залишатися без уваги: Міжнародний день людини з синдромом Дауна, Всесвітній  день інформування про аутизм, а також Міжнародний день театру.
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара – це єдине місце, де відзначення усіх цих дат змогло об’єднатися в одну святкову подію: виступ першого в Україні інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор». 18 березня у книгозбірні зібралися люди, які активно підтримують впровадження інклюзії у нашому суспільстві та шанують театральне мистецтво.
Інклюзивна вистава «Дивовижні пригоди казкової феї в бібліотеці»  поєднала в собі три фрагменти відомих літературних творів – «Пригоди Незнайки» (М.Носов), «Маленький принц» (Антуан де Сент-Екзюпері), «Аліса в країні чудес» (Л.Керолл). А втілили ролі казкових героїв та стали головними зірками спектаклю діти-аутисти, дітки із синдромом Дауна та ДЦП, які  представляють три громадські об’єднання – «Серце матері» (керівник – В.О.Бондар), «Сонячні діти Херсонщини» (керівник – І.А.Ханікова), ініціативну групу «Зачаровані діти» (керівник – Н.В.Мірошник).  
Доповнили виставу виступи творчого колективу «Гармонія» (керівник – Яна Козлова; Херсонська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III cт.) та народного дитячого театру «Арт-Ідея» (керівник – Антоніна Грендаш). Виступ талановитої молоді з вадами слуху колективу «Гармонія» вразив глядачів чуйним жестовим виконанням пісні та хореографічною композицією. А актори «Арт-Ідеї» доповнили святкову програму фрагментом з вистави «Цей бешкетник Том Сойєр».
Серед глядачів були присутні наші почесні гості – представники влади та бізнесу, меценати, спонсори, давні друзі бібліотеки. Своїми враженнями від роботи першого в Україні інклюзивного театру при бібліотеці поділився з глядачами перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук. Він підкреслив, що «…майбутнє нашого суспільства і нашої держави залежить від молодого покоління. Тільки та держава, яка цінує і любить своїх дітей, і тільки те суспільство, яке виховує та розвиває в кожній людині культуру, забезпечує можливості реалізації її прав і законних інтересів, – по-справжньому повноцінні, сильні і непереможні. Ми повинні створювати всі умови, щоб наші діти росли, виховувались і розвивались у щасливій країні і відчували себе в ній захищеними». Окрім позитивного відгуку від гри акторів,  Василь Васильович вручив артистам подарунки.
Будь-яка театральна подія не проходить без відзначення найкращих з кращих. Серед учасників вистави були обрані переможці у декількох номінаціях: «Кращий актор», «Краща акторка», «Акторка другого плану», «Театральна мама», «Чую серцем», «Яскрава воля»… Нагороджували переможців добрі друзі та меценати бібліотеки: голова громадської організації «Добродія» Вікторія  Гавренкова; гість з Києва – директор видавництва «Мистецтво», засновник видавничо-книготорговельної компанії «Самміт-книга», член правління Української бібліотечної асоціації Ігор Степурін; голова обласної організації профспілки працівників культури Віктор Величко; директор обласного відділення ПАТ «Промінвестбанк» (м. Херсон) Руслан Рубан; керуючий філією АТ «Укрексімбанк» (м. Херсон) Олександр Кірку; гість з Миколаївщини – голова сільської ради с. Мішково-Погорілове Вітовського району Андрій Ботанін. Переможці отримали дипломи, грошові винагороди та смаколики.
Дякуємо за підтримку друзям та меценатам Гончарівки – директору ТОВ «Іксора» М.Джиганському, генеральному директору охоронних підприємств групи «Лідер» Л.Вечерікову, директору приватного підприємства «ЛТ»Л.Гельфандбейну, а також ініціативній групі «А що зробив ти?», яка підтримала особливих акторів солодощами.
Сучасна бібліотека – це місце, де впроваджуються прогресивні та модернові форми роботи. Так, у цьому році серед друзів бібліотеки з’явився незвичайний чотирилапий друг, який заохочує і дітей, і дорослих читати, – дивовижна Кіміко Такара (власниця – Маріна Рудакова). Вона з радістю та терпінням бере участь у сеансах каністерапії (буквальний переклад – «лікування собакою») «Читаймо разом з Кіміко» для особливих діток, за що отримала диплом почесного користувача від в.о. генерального директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Надії  Іванівни Коротун – творчого натхненника та керівника унікального проекту – інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор», який надає можливість людям з особливими потребами самореалізовуватися.