Сторінки

9 листопада 2011 р.

Послуги у сфері культури та відпочинку - без обмежень

Про це йшлося на прес-конференції, що відбулася вчора, але чомусь не викликала великої зацікавленості серед херсонських ЗМІ (навіть напередодні Міжнародного Дня незрячої людини та Міжнародного дня людей з інвалідністю)
дивитись прес-анонс

Олексій Ліпков
Організатор заходу - "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" в особі Олексія Ліпкова - оголосив про початок моніторінгу про дотримання прав людей з інвалідністю в сфері культури, дозвілля, відпочинку.

Пан Олексій запропонував розімкнути замкнене коло спілкування  "інвалід-чиновник" і спрямувати зусилля всієї херсонської громади на вирішення проблем, які заважають, насправді, всім херсонцям.
Адже нормальні тротуари, безпечні дитячі майданчики, наявність великої кількості зручних лавочок на херсонських вулицях, звукове і текстове оголошення зупинок у міському транспорті, відсутність гострих архітектурних елементів та стирчащого гілля у неочікуваних місцях, поручні на сходах - все це не може не сподобатись пересічному херсонцю.

Виявилось, що  так звані маломобільні групи населення ( а це не тільки особи з обмеженнями руху, зору чи слуху, але й батьки з дитячими візками, люди похилого віку) - це майже чверть населення міста, близько 90 тисяч херсонців! І зручна та безпечна для всіх міська інфраструктура - це те, про ще мріє кожен мешканець Херсона.

Першими кроками здійснення проекту моніторінга предбачено дізнатись (шляхом опитування. анкетування), як люди з інвалідністю проводять своє дозвілля (вихідні дні, свята, відпустки), наскільки вони обізнані про можливості культурного відпочинку та доступність цієї сфери послуг саме для них.
Потім планується перевірити, наскільки інфраструктура міста відповідає їх очікуванням - і окремим нормам Конвенції ООН про права інвалідів, що вже ратифікована Україною. І поступово втілювати ці норми під час підготовки найближчих свят, наприклад, Дня Перемоги, Дня міста, тощо. Можливо, перші особи нашого міста і області зрозуміють, що переклад на мову жестів їх виступів, коментування для незрячих вболівальників футболу під час матчів на місцевому стадіоні чи виділення зручної безпечної зони для глядачв на візках - це ті елементарні норми Конвенції, яких необхідно дотримуватись, якщо піклуєшся про власний імідж/рейтинг?

 Пані Світлана Кандала (клуб "Родинна гармонія", інваліді по зору), пані Наталія Передерій (керівник будинку культури  товариства глухих) та пан Дмитро Черних («Група активної реабілітації») розповіли про ті форми дозвілля і відпочинку, що зараз пропонуються особам з інвалідністю в Херсоні.
Учасники прес-конференції - Дмитро Черних, Світлана Кандала, Наталія Передерій
Світлана Кандала, Наталія Передерій
 Але, на жаль, поки що це досить замкнені заходи, маловідомі в місті, так само, як і більшість звичайних форм відпочинку недоступні особам з обмеженнями. Наприклад, якщо під час прогулянки нашими парками здорова людина ще можен знайти такий-сякий туалет, то спеціально пристосованого санузла для людини на візку ви не знайдете, як і елементарних вказівників про це у більшості театрів, кінотетрів, тощо.

Приємно було почути про те, що кінотеатр "Ювілейний" відповідає нормам доступності, а бібліотеки міста роблять якісь зусилля для забезпечення доступу читачів з обмеженнями; вечірні випуски новин обласного телебачення транслюються із сурдоперекладом, місцеві театри проводять новорічні свята для окремих категорій дітей з інвалідністю. Але поки що стандартний супермаркет демонструє набагато більший рівень доступності, ніж заклад культури.

 Підводячі підсумки, можна сміливо говорити про те, що в Херсоні умов для культурного відпочинку для людей з інвалідністю майже немає.

Організатори моніторинга планують провести декілька "круглих столів"  в Херсоні, Каховці та Голій Пристані, присвячених питанням доступності в сфері культури і відпочинку., і провести ще 2 прес-конференції для привернення увагу журналістів, представників громадських організацій та влади.

Пропоную слідкувати  за оновленнями в блозі, щоб взяти участь в анкетуванні, а поки що можна внести пропозиції в саму анкету

Контакти організаторів моніторинга:
Олексій Ліпков, моб. 050-988-22-98,
Віктор Булка, моб. 066-54-155-95
Публікації за темою:

В Херсоне удобств для инвалидов практически нет
 
 

Share |
Related Posts with Thumbnails

теги

. "Книжкова шафа" "Сердце матери" #a11y #eBookDay #gaad 140лет 3Д-друк адвокаси анонс Антон Борисов архив аудио аудиокниги аутизм без барьеров белая трость Белозёрка библиография Библиомост библиотека библиотека 2.0 библиотекари библиотеки библиотерапия Билл Гейтс Біла тростина благотворительность блоггинг блогопедия блогосфера буккроссинг буккроссинг. книгообмен веб-дизайн Великобритания видео виїзна бібліотека виставка волонтерство Волошин вспомогательные техноглогии выборы Высоцкий выставка Гаюи геолокация Германия гигиена зрения Григорий Адамов Грин Грузия ГУД дельфинотерапия Джарылгач Диана Гурцкая диджериду дизайн дозвілля без обмежень Донецк доступность е-урядування ЕВРО-2012 Европа Ерошенко ЕС ЖБ живая библиотека живопись зрение ИКТ инваколяска инвалидность Индия инклюзивное образование инновации интеграция интерактив интернет интернет-ресурсы интерфейсы для незрячих информационные технологии информация иппотерапия искусство история кампхіл Канада карта каталог сайтов Каховка кемп кино клуб "Семейная гармония" книги книгоиздание книгообмен Книжкова шафа КНУКиМ Конвенция ООН конкурс контакты конференция краеведение кризис Крым крымские татары культура Латвия лекотека Лина Костенко Литва Львів люди маломобильные читатели Марокко мастер-класс медиа медиагромотность медиация мобильная библиотека мобильные технологии мода музеи музей музыка мы в сми НАІУ наши читатели НГО незрячие неповносправність Новая Каховка новые поступления образование Одесса Олесь Гончар Ольга Скороходова онлайн-справка ООН опрос ориентирование орієнтування особый ребенок Павел пандус периодика писатели плагиат подкаст подкасты Польша право практические занятия практические занятия pcc ридер презентация програма екранного доступу проза ПЭД радио РадиоКавун реабилитация реклама рельєфно-графічні посібники Ремарк Речная звезда Ровно Рубен Гонсалес Гальего сайт СБУ семинар Сердце матери синдром Дауна синдром Ушера синтезатор речи скайп скрінрідер Славское слепоглухота слух сми Соколянский сообщества социальная реклама социальные сети спецбиблиотека спецпотребности спорт справка СРК Прометей статистика стихи сурдо сурдоперевод США тактильная книга тактильные пособия твиттер творчество телетайп ТехКемп техника техника для незрячих тифло тифлокомментирование тифлокраеведение тифлоновости Тифлочас толерантность трансляция транспорт тренинг трудоустройство туризм Туркменистан УБА Украина УТОГ УТОС учеба фандрейзинг Феодосия фестивали флористика фото футбол Харьков Хелен Келлер Херсон хрестоматия Царан цензура цитаты Черкасы Чернобыль читатели чтение Шевченко школа шрифт Брайля экскурсия юзабилити юмор Япония ярмарка accessibility Blogcamp blogday DAISY Digital Libraries e-kniga facebook FLEX Google iBooks Author IFLA iPan_Pensioner IPod JAWS Kapten Mobility LEAP libdayUA Microsoft NVDA Pain RSS Ruby web 2.0