Сторінки

15 грудня 2017 р.

Що робить 3Д-принтер у бібліотеці

Наш 3Д-принтер вже надрукував багато чого цікавого. Серед останнього - продовжуємо виготовляти посібники для вивчення правил безпечної поведінки дітей на вулицях міста на замовлення дитячого садка для дітей з обмеженнями зору - світлофори, будиночки...
Вони стануть у нагоді на заняттях з  орієнтування у просторі, коли слабкозорі малюки вивчатимуть навколішній світ.

Світлофор та будиночки, виготовлені на 3Д-принтері


23 листопада 2017 р.

Приєднуйтесь до благодійного марафону Милосердя та єдності

Ангелик - приклад поробки
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара приєднується до благодійного марафону Милосердя та єдності, ініційованого громадською організацією «Херсонське обласне товариство людей з інвалідністю», і запрошує всіх бажаючих до участі у флешмобі «Янголи добра». Умова одна – власноруч створити поробку янгола. Чим більше янголів ми зробимо, тим більшій кількості людей ми подаруємо трохи тепла і свята.

Для створення подарунку бібліотека пропонує скористатися девайсами творчого майданчика Maker Spase: електричною швейною машинкою Janome Decor та 3D-ручкою Smartpen-2. Скориставшись приладами, ви зможете виготовити поробку та написати невеличке тепле побажання від себе або від своєї родини. Ваш янгол «полетить» до дитячих будинків, закладів піклування й хоспісів Херсонщини, до людей з обмеженими можливостями, до ветеранів та людей похилого віку.

Поспішайте зробити добру мистецьку справу до 5 грудня!
Різдво наближається. Час творити добро!





13 листопада 2017 р.

Пізнати світ на дотик допоможуть рельєфно-графічні посібники



Українські публічні бібліотеки останнім часом почали отримувати видання для читачів з обмеженнями зору. Зазвичай це книжки, видані шрифтом Брайля - специфічний вид видань, призначений для сприйняття незрячими текстів завдяки створеній французьким педагогом Л. Брайлем рельєфно-крапковій системі письма.

Але не менш книжок важливі для цієї категорії читачів рельєфно-графічні посібники, в яких методом пресування полімерної плівки створюються рельєфні малюнки, карти, плани і схеми. Вони допомогають у пізнанні навколішнього світу, отриманні уявлень про речі та предмети, які безпосередньо неможливо "подивитись руками".

Наприклад, у Центрі для користувачів з особливими потребами можна ознайомитись "на дотик" із картою-схемою Балтійського моря і відшукати країни Швецію, Норвегію, Фінляндію; є також мапа Японії, Грузії, США, політичні карти Європи, Південної Америки, автономних областей Іспанії, тощо.

Рельєфні карти Балтіки, Японії


Можна за допомогою рельєфно-графічних посібників отримати уявлення про росомаху, куницю, беркута, коршуна, колібрі; лабрадора, королівського пуделя та коллі. Можна "подивитись руками" хмарочос Бурдж-Халіфа, вежа Шухова. портрет Моцарта і періодичну систему Д.Мєндєлєєва.
Рельєфні зображенння птахів

Рельєфні зображення собак


Ейфелєва, Останкінська вежі та Бурдж-Халіфа

Абетка, ікона Святої Трійці і схема масажу проти зморшок - рельєфні зображення прийдуть на допомогу багатьом читацьким запитам і уподобанням, доповнять інформацію, отриману із різних джерел, стануть ще одною цеглинкою у розбудові світу незрячою людини.


1 листопада 2017 р.

Нові книжки для незрячої малечі у доступних форматах


«Босоніжки для стоніжки»
 Наша книгозбірня отримала нові книжки для маленьких незрячих читачів.

 Це хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання у 3-ому та 4-ому класах, а також дитячі книжки сучасних українських авторів. Це "Життя і сніг" Тараса Прохаська і Мар'яни Прохасько та «Босоніжки для стоніжки» – нова книга чудових віршів для дітей відомої поетеси Мар'яни Савки.


«Босоніжки для стоніжки» мають ще одну «родзинку» - аудіоверсію збірки, начитану безпосередньо автором.

Отже, бібліотека поповнила фонд книжок у доступних форматах, а читачі можуть почути авторське виконання віршів, які встигли вже стати улюбленими для багатьох малюків та їх батьків.

 "Життя і сніг" Тараса Прохаська і Мар'яни Прохасько


 Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання у 3-ому та 4-ому класах

22 серпня 2017 р.

Вперше у #Херсон унікальний концертний проект #«Відчинилося життя»

Афіша концерту

ПРЕС-РЕЛІЗ


 6 вересня 2017 р.

17.00 Палац молоді і студентів
Контакти:  Оксана Потимко 097 2440684




Вперше у Херсоні презентуватиметься унікальний концертний проект

«Відчинилося життя»



6 вересня 2017 року об 17.00 у Херсонському палаці молоді та студентів презентуватиметься інтегрований концерт «Відчинилося життя».

У концерті візьмуть участь незрячі виконавці з різних куточків України, переможниця національного ТВ-шоу «Україна має талант!» Олена Ковтун, відомі українські артисти та оркестр Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької.



Особливість концерту – живий звук та виступи незрячих вокалістів у супроводі оркестру.



Склад незрячих вокалістів проекту представлений іменами юних виконавців Софійки Хоми (8 років, Львів), Остапа Нестеровського (13 років, Львів) та Вікторії Дудік (18 років, Рівне), а також вже відомих українським глядачам імен Олени Ковтун (Полтава), Марії Швардак (Мукачево) – лауреата I-го Міжнародного фестивалю пісні для незрячих «Голос серця 2013» у Кракові (Польша), Галини Джали (Львів), Василя Човбана (Мукачево), Миколи Пришнівського (Тернопіль), Вячеслава Мучички (Мукачево), ансамблю «Гармонія» (Житомир). У концерті братиме участь Н.а. України Леся Горова; ведуча – Н.а. України Олександра Бонковська.



Справжньою окрасою концерту є оркестр під диригуванням з.а. України Богдана Мочурада – єдиний в Україні професійний творчий колектив музикантів, який погодився на важку і тривалу співпрацю з незрячими вокалістами.



У програмі концерту - твори сучасних композиторів, інструментальна музика, фольклор, світові хіти, авторські твори.



Творчий проект «Відчинилося життя» задуманий і втілений Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» (автор ідеї та організатор – Оксана Потимко) і оркестром Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької (диригент – з.а. України Богдан Мочурад) при підтримці провідних зірок опери й естради. Участь усіх виконавців є винятково благодійною, проект не має жодного комерційного забарвлення.



Мета проекту – популяризація імен талановитих незрячих виконавців, аплікування європейських стандартів суспільства рівних можливостей, об’єднання України засобами міжкультурного діалогу.



Унікальність проекту зумовлена особливою складністю виконання музичних творів незрячими солістами у супроводі оркестру з огляду на їх неможливість бачити паличку диригента. Додатковим критерієм ускладненості проекту є відсутність у переважної більшості незрячих учасників спеціальної музичної освіти. Ще один критерій – драйв і над позитивні емоції, які дарують вокалісти проекту.



Концерт організовано за фінансової підтримки Львівської міської ради. Організаційним партнером є департамент культури Херсонської ОДА.



«Концерт «Відчинилося життя» є унікальним не лише для України, але й для багатьох країн Європи. Він вражає своєю емоційністю, щирістю, експресивністю. Спільний проект ЛОО УСІ та Заньківчан, підтриманий провідними українськими артистами – це еталонний варіант вирішення багатьох проблем шляхом публічного привернення уваги до таланту незрячих людей і, водночас, до неспроможності ними повноцінно реалізувати свій творчий потенціал через відсутність рівних з іншими громадянами прав», - повідомила автор ідеї та організатор проекту, кандидат історичних наук Оксана Потимко.

«Незвичайний концерт, що вже має певні традиції, змусив оркестрантів та артистів замислитися над власним життям, його справжніми цінностями, збудити приспані нинішнім швидкоплинним життям почуття. Концерти з незрячими солістами – це робота над створенням позитивного іміджу нашої держави у цивілізованому світі. Проект також виокремив справжніх «зірок» з числа незрячих осіб, котрі мають шанс стати окрасою будь-якої професійної сцени не лише в Україні», - повідомив співорганізатор проекту, диригент оркестру Богдан Мочурад.

Довідка

Прем’єра проекту «Відчинилося життя» відбулась у Львові на сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької 15 січня 2008 р. Упродовж 2008-2017 рр. організовано близько 70 концертів «Відчинилося життя» в Україні, Польщі, Білорусії, Молдові, Угорщині, Швеції, Словаччині. Учасниками проекту, окрім незрячих солістів та оркестру, були н.а. Ніна Матвієнко, н.а. Павло Дворський, ВФ «Пікардійська терція», октет «Орфей», Павло Табаков, з.а. Леся Горова, н.а. Валентина Степова, Кузьма Скрябін, Сашко Положинський, Вова зі Львова, Віталій Козловський, з.а. Любов Качала, з.а. Олег Лихач, дует «Барселона», Сергій Фоменко, Віктор Бронюк, Олександр Божик.

Яскравим результатом проекту є запис двох компакт-дисків: сольного альбому кримчанина Степана Гончаренка з оркестром «Спасибі, музико, тобі» (Львів, 2011 р.) та спільного альбому українських і шведських незрячих виконавців у супроводі оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької «Творча сила» (Швеція, 2011 р.).

Відео концертів і аудіо альбоми можна знайти на сайті www.openlife.lviv.ua.


Учасники прес-конференції:

1. Богдан Мочурад – диригент оркестру Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, співзасновник проекту «Відчинилося життя», Заслужений артист України.

2. Оксана Потимко – виконавчий директор Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», співзасновник проекту «Відчинилося життя», Заслужений працівник соціальної сфери України.

3.Олена Ковтун – переможниця телешоу «Україна має талант!», учасниця проекту «Відчинилося життя».

4. Світлана Думінська – директор департаменту культури Херсонської ОДА.




15 серпня 2017 р.

Ми перейшли з JAWS на NVDA


Більше десяти років тому, коли Центр для користувачів з особливими потребами тільки
Сайт www.nvaccess.org
починав свою роботу, бібліотека могла запропонувати лише одну робочу машину,
пристосовану для потреб незрячих користувачів ( на ній стояв JAWS, який ми ще й русифікували власними силами).
Плине час, розвиток технологій не спинити, і зараз ми маємо чотири комп'ютери, на яких встановлена сучасна програма екранного доступу NVDA.
 



NVDA – це програма невізуального доступу до робочого столу комп'ютера, що працює за рахунок мовного оповіщення користувача про об'єкти на робочому столі і вікна, дії та процеси. Програма екранного доступу до ПК є найпотужнішим інструментом для людей з проблемами зору, ключем до повноцінної освіти, роботи та дозвілля, отримання різнопланової інформації та спілкування. Новини з Інтернет і онлайн-платежі через Приват24, замовлення квитків і покупки в інтернет-магазинах – все це доступно для повністю сліпих людей. Ви можете контролювати те, що читається вам, переміщаючи курсор до відповідної області тексту за допомогою миші або стрілок на клавіатурі.
NVDA також може конвертувати текст в шрифт Брайля, якщо користувач комп'ютера має дисплей Брайля. NVDA працює з Microsoft Windows. Ви можете завантажити його на свій комп'ютер або флешку, використовуючи з будь-якого комп'ютера.

Власне, тепер будь-який ПК, бібліотечний чи домашній, можна за кілька хвилин пристосувати до потреб користувачів з обмеженнями зору. Адже скрінрідер NVDA поширюється розробником безкоштовно.

Завантажити програму з офіційного сайту

Подивитись порядок установки

Херсонці, за консультаціями з користування програмою NVDA звертайтесь у Центр для користувачів з особливими потребами нашої книгозбірні.


14 серпня 2017 р.

Отримано хрестоматію сучасної української дитячої літератури шрифтом Брайля

Хрестоматія для читання в 1, 2 класах


Хрестоматія для читання в 1, 2 класах серії "Шкільна бібліотека" містить твори сучасних українських авторів: Оксани Кротюк, Катерини Єгорушкіної, Оксани Лущевської, Зоряни Живки, Тетяни Стус, Юрка Бедрика, Івана Андрусяка, Зірки Мензатюк, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Ірен Роздобудько, Ніни Найдич, Наталки Малетич, Тетяни Мельник, Лариси Денисенко, Івана Малковича, Лесі Вороніної та інших.

Відібрані для молодших школярів твори для читання відображають сучасний світ, а також дають уявлення про минуле і традиції українського народу. Тексти збірки промовляють до читачів сучасними їм мистецькими формами та змістом.

Дуже важливо, що нові підручники і хрестоматії з української літератури доступні також для дітей з обмеженнями зору, а незрячі батьки та члени родини зможуть прочитати дитині сучасну книжку шрифтом Брайля.

18 липня 2017 р.

Замовлено видання НАІУ

Минулого тижня надіслала лист-запит на видання НАІУ:

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю.
Дітям про Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю.

Нічого для нас без нас. ПОРАДНИК для громадських організацій людей з інвалідністю.

НІЧОГО ДЛЯ НАС БЕЗ НАС | Посібник з інклюзивного прийняття рішень для державних органів.

НІЧОГО ДЛЯ НАС БЕЗ НАС | Посібник з інклюзивного прийняття рішень для ЗМІ.
Посібник в електронному варіанті: “ДОСТУПНІСТЬ ТА УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДИЗАЙН”.
Збірник матеріалів з теми «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА».
Посібник в електронному варіанті: “АРХІТЕКТУРНА ДОСТУПНІСТЬ ШКІЛ”.

Відповіді поки що намає, але вони і раніше не дуже квапились на електронні листи відповідати; але замовлені видання зазвичай надсилали.
Чекаємо.


8 червня 2017 р.

Знайомство з книгозбірнею для найменших

Дуже приємно, коли на початку літа книгозбірня наповнюється голосами та здивованими вигуками малечі, що вперше потрапила у таку велику бібліотеку, де багато-багато книжок та різних див.


Дітям цікаво усе - і полиці з книжками, і краєвиди з висоти бібліотечних вікон, і мініатюрні видання Музею книги, і можливість щось зробити на творчих майданчиках, і розповіді про казкових героів, і розмови про прочитане...


Серед іншого ми встигаємо поговорити і про тих, хто поряд з нами, але чимось відрізняється від нас, подивитись мультики, що в невимушеній формі вчать толерантності, доброті, взаємодії та дружбі, дізнатись про те, як читають люди, що погано бачать, або не бачать зовсім.


Канікули тільки розпочалися, отже, попереду ще багато зустрічей в бібліотеці, яка завжди рада спілкуванню з найменшими своїми користувачами.

Дивимось мультик "Дарунок"

пізнаємо світ на дотик

Читаємо з комфортом

У відділі міського абонементу


Говоримо про улюблені казки

Читаємо з комфортом

Вітаємо херсонку Яну Лєбєдєву з перемогою в міжнародних змаганнях!


Херсонка Яна Лєбєдєва посіла перші місця у міжнародних змаганнях зі штовхання ядра та метання списа у Парижі.

За гран-прі з легкої атлетики у різних видах спорту (метання списа, штовхання ядра, бігу, стрибках, гонках на візках) на паризькому стадіоні Шарлі змагались більше 400 спорстменів-паралімпійців із 34 країн світу.

"Від змагань отримала величезне задоволення. На стадіоні було організовано локації, на яких діти могли відчути різницю кидання м'яча з ніг і візка, взяти участь у стрибках із зав'язаними очима, пересуватись на візку", -ділиться враженнями Яна.
Також вона відзначила, що Париж вразив своєю доступністю для маломобільних груп населення: "Вулиці, громадський транспорт, прогулянки по Сені - все пристосовано для людини на візку. Самостійно знайомитися із культурою міста під силу кожному".
Яна Лєбєдєва є членом Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Велід", радником Херсонського міського голови, членом комітету доступності Херсонської міської ради.
джерело 

Повість-легенда "Сторожова застава" шрифтом Брайля

Книги "Сторожова застава"
Фонд видань нашої книгозбірні поповнився новою книжкою з історичної тематики, яка буде цікава і школярам з обмеженнями зору, і дорослим, що читають шрифтом Брайля.

 Центр для користувачів з особливими потребами отримав повість-легенду Володимира Рутківського "Сторожова застава". Події в книзі розгортаються у 1097 році в стародавній Україні, на території Київській Русі, куди загадково потрапляє звичайний український п'ятикласник та стає свідком героїчних подій. Незабаром літні канікули - саме час, щоб неквапливо прочитати цю книжку.


...Звичайний український школяр, Вітько Бубненко з села Воронівка вирішує більше довідатися про історію рідного краю. Він та його друзі звертають увагу на таємничу печеру в Чортовому Яру – й унаслідок загадкового випадку Вітько опиняється в 1097 році, там, де колись проходила межа між землями русичів та половців. Він знайомиться з праукраїнськими героями Іллею, Олешком, Добринею й навіть з самим Володимиром Мономахом. Невдовзі Вітько стає свідком та учасником небепечних та захопливих пригод.


До речі, у 2013 році кінопроект за романом Володимира Рутківського «Сторожова застава» переміг у 5-му конкурсі Державного агентства з питань кіно, отримавши часткове фінансування. У жовтні 2017 року екранізацію мають презентувати в кінотеатрах України.
Видано книгу за підтримки благодійної організації "Фонд родини Нечитайло" в рамках проекту "Книга Брайлем".


14 травня 2017 р.

"Я - людина! Я - не синдром Дауна!"

 "Сонячні діти" - так часто називають людей із синдромом Дауна за їх щирі відкриті душі, за їхні добрі чуйні серця, за світло і тепло, яким вони щедро діляться з оточуючими.

 Ближче познаймитись з ними херсонці мали нагоду на відкритті фотовиставки Олександра Андрющенка "46+" 14 травня в нашій книгозбірні.

Першими глядачами виставки стали члени родин, де ростуть і виховуються діти та дорослі із синдромом Дауна, а об"єднала їх громадська організація "Сонячні діти Херсонщини". 
Виставка є продовженням фотопроекту "Сонячні діти. Перший дотик", яка експонувалась у нашій бібліотеці близько двох років тому.
На світлинах -  "діти з минулого проекту, які подорослішали на два роки. Хотілося дізнатися, що змінилося у їхньому житті, показати їхні успіхи. До команди додалися і дорослі люди з синдромом Дауна, серед яких - незвичайні актори театру “Золота маска”, що діє при ГО “Серце матері”, Роман Максимович зі Львівського центру духовної підтримки осіб з особливими потребами “Емаус”. Люди, які попри свій нестандартний хромосомний набір досягли неабияких успіхів. Цього разу - не тільки портрети. В основному - це маленькі історії успіху, якому сприяють небайдужі люди. Перш за все - це батьки, що віддають себе дітям до останку, прагнучи створити з них повноцінну особистість. А ще це - духівники, тренери, репетирори, просто друзі" (Олександр Андрющенко)

Відкриття виставки перетворилось в маленьке свято, де сонячні діти і дорослі продемонстрували свої таланти, вони читали вірші, танцювали, демонстрували свої успіхи у спорті та вивченні англійської.











Запрошуємо і вас ознайомитись із виставкою, що розташована на 4-ому поверсі бібліотеки і відчути у своїй душі теплі промінчики сонячних людей.


1 квітня 2017 р.

Поговоримо про книжку «Загадковий нічний інцидент із собакою»

Читали книжку Марка Геддона «Дивний випадок із собакою вночі» («Загадковий нічний інцидент із собакою», «The Curious Incident of the Dog in the Night-time»)?

Тоді вам сюди (навіть якщо не читали...). Швиденько заповнюємо форму і не забуваємо на завершення тицьнути "НАДІСЛАТИ"

P.S. Мріємо про такі ваші відгуки... і такі

16 березня 2017 р.

Нові дитячі книжки шрифтом Брайля

Нові надходження шрифтом Брайля в бібліотеку:

Туве Янссон. Зима-чарівниця.
Богдана Матіяш. Казки Різдва.
Оксана Лущевська. Про кита.

Туве Янссон. Зима-чарівниця

Оксана Лущевська. Про кита

Богдана Матіяш. Казки Різдва

9 березня 2017 р.

Сайт Республіканського будинку звукозапису і друку УТОС

Корисна інформація: в мережі запрацював сайт Республіканського будинку звукозапису і друку УТОС.
Адреса: www.braille-print.com.ua

Він чекає на ваші відгуки та поради!
________________________
Подивилась: незрозуміло, чи є в наявності, скільки коштує і т.д. Але хоч так...



7 березня 2017 р.

"Зачаровані діти" знайомилися з простором для творчості

7 березня бібліотечний майданчик для творчості Maker Space відвідали діти та батьки ГО "Зачаровані діти". Їх зацікавила і сучасна швейна машинка, і прилади для вимірювання темперетури, напруги та атмосферного тиску, і звичайно, ЗД-ручки, якими так легко малювати об"ємні малюнки. Сподіваємось, що зустрічі на майданчику для творчості продовжаться, адже для дітей це гарна нагода проявити свої здібності або зорієнтуватись у майбутній професії.
Також книгозбірня  отримала дарунки від Ірини та Данила Нєволіхіних - чудові книжки "Удивительная планета Земля", "Величайшие люди истории", "Атлас всемирной истории", які стануть у нагоді всім читачам бібліотеки.


дарунки від Ірини та Данила Нєволіхіних




малювання ЗД-ручкою


малювання ЗД-ручкою


малювання ЗД-ручкою

1 березня 2017 р.

Від Дністра до Дніпра - подорожуйте з нами!

Олександр Лавінюков запрошує вас здійснити подорож разом із ним від Дністра до Дніпра через Шепетівку, Балту та Херсон.

Афіша виставки

На першому поверсі бібліотеки розміщено фотовраження нашого постійного читача, О.Лавінюкова, про його участь у сплаві по Дністру, майстер-класах Всеукраїнської школи майстерності на Хмельниччині, фестивалю "Зорі надії" в Балті Одеської області, байдарковий похід Дніпром, уроки танцю в Херсоні.
Ви переконаєтесь, що люди з інвалідністю живуть активним життям, а туризм і творчість допомогають їм адаптуватися в суспільстві та відчути себе рівноправними членами громади.

Балта. Фестиваль "Зорі надії"

Шепетовка. Школа майстерності

Херсон. Уроки танцю.


Херсон. Байдарковий похід
Рафтинг на Дністрі

Незрячі туристи на шляху до водопаду
Більше фото тут 

16 січня 2017 р.

Наші користувачі - серед кращих блогерів за версією ресурсу "Інформпростір Херсонщини"!

http://autismks.blogspot.com/

Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери та потенційні спонсори швидко дізнавались про ваші новини, щоб про ваші проекти дізнались у будь-якому куточку земної кулі?


Яскрава кружка - яскрава перемога!



 Розпочніть блог, регулярно пишіть цікаві пости, додавайте яскраві фото, і результати ваших зусиль дуже швидко будуть оцінені.
Саме так зробили активісти ініціативної групи батьків дітей з аутизмом, а допоміг їм здійснити перші кроки в інформаційному просторі Центр для користувачів з особливими потребами нашої книгозбірні.
Результат: колективний блог "Волшебный ребенок" визнано переможцем VI щорічного Конкурсу блогерів та громадських журналістів «Інформпростір Херсонщини». Цього року було обрано одразу 10 переможців. Це стало можливим завдяки підтримки Центру сприяння інформаційним технологіям та спільноти «Блогери Херсонщини». Голосування проходило в соціальній мережі Фейсбук.
Ольга Рязанова з відзнакою конкурсу


Вітаємо авторів блогу - Олену Водяницьку, Наталію Мірошник, Ольгу Рязанову, Марину Авдєєву!



Якщо ви, шановні читачі, хочете спробувати себе як блогер, та не знаєте, з чого почати - звертайтесь у Гончарівку, і вам завжди допоможуть. Адже найцікавіше про вашу улюблену справу можете розповісти світу тільки ви!



Щорічний конкурс блогерів та громадських журналістів Херсонщини проводиться починаючи з 2011 року. Суть конкурсу полягає у виявленні успішних інформаційних ресурсів, що функціонують на принципах прозорості, чесності та дотримуються у своїй роботі стандартів та етики, автори при цьому не є діючими журналістами чи співробітниками засобів масової інформації. За роки проведення конкурсу було нагороджено близько 60 інформаційних ресурсів (блогів та мікроблогів, сайтів, груп у соціальних мережах Facebook та ВКонтакте)
Докладніше про переможців 2016 року читайте тут


теги

. "Книжкова шафа" "Сердце матери" #a11y #eBookDay #gaad 140лет 3Д-друк адвокаси анонс Антон Борисов архив аудио аудиокниги аутизм без барьеров белая трость Белозёрка библиография Библиомост библиотека библиотека 2.0 библиотекари библиотеки библиотерапия Билл Гейтс Біла тростина благотворительность блоггинг блогопедия блогосфера буккроссинг буккроссинг. книгообмен веб-дизайн Великобритания видео виїзна бібліотека виставка волонтерство Волошин вспомогательные техноглогии выборы Высоцкий выставка Гаюи геолокация Германия гигиена зрения Григорий Адамов Грин Грузия ГУД дельфинотерапия Джарылгач Диана Гурцкая диджериду дизайн дозвілля без обмежень Донецк доступность е-урядування ЕВРО-2012 Европа Ерошенко ЕС ЖБ живая библиотека живопись зрение ИКТ инваколяска инвалидность Индия инклюзивное образование инклюзивный театр инновации интеграция интерактив интернет интернет-ресурсы интерфейсы для незрячих информационные технологии информация иппотерапия искусство история кампхіл Канада карта каталог сайтов Каховка кемп кино клуб "Семейная гармония" книги книгоиздание книгообмен Книжкова шафа КНУКиМ Конвенция ООН конкурс контакты конференция краеведение кризис Крым крымские татары культура Латвия лекотека Лина Костенко Литва Львів люди маломобильные читатели Марокко мастер-класс медиа медиагромотность медиация мобильная библиотека мобильные технологии мода музеи музей музыка мы в сми НАІУ наши читатели НГО незрячие неповносправність Новая Каховка новые поступления образование Одесса Олесь Гончар Ольга Скороходова онлайн-справка ООН опрос ориентирование орієнтування особый ребенок Павел пандус периодика писатели плагиат подкаст подкасты Польша право практические занятия практические занятия pcc ридер презентация програма екранного доступу проза ПЭД радио РадиоКавун реабилитация реклама рельєфно-графічні посібники Ремарк Речная звезда Ровно Рубен Гонсалес Гальего сайт СБУ семинар Сердце матери синдром Дауна синдром Ушера синтезатор речи скайп скрінрідер Славское слепоглухота слух сми Соколянский сообщества социальная реклама социальные сети спецбиблиотека спецпотребности спорт справка СРК Прометей статистика стихи сурдо сурдоперевод США тактильная книга тактильные пособия твиттер творчество телетайп ТехКемп техника техника для незрячих тифло тифлокомментирование тифлокраеведение тифлоновости Тифлочас толерантность трансляция транспорт тренинг трудоустройство туризм Туркменистан УБА Украина УТОГ УТОС учеба фандрейзинг Феодосия фестивали флористика фото футбол Харьков Хелен Келлер Херсон хрестоматия Царан цензура цитаты Черкасы Чернобыль читатели чтение Шевченко школа шрифт Брайля экскурсия юзабилити юмор Япония ярмарка accessibility Blogcamp blogday DAISY Digital Libraries e-kniga facebook FLEX Google iBooks Author IFLA iPan_Pensioner IPod JAWS Kapten Mobility LEAP libdayUA Microsoft NVDA Pain RSS Ruby web 2.0
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання