Українські публічні бібліотеки останнім часом почали отримувати видання для читачів з обмеженнями зору. Зазвичай це книжки, видані шрифтом Брайля - специфічний вид видань, призначений для сприйняття незрячими текстів завдяки створеній французьким педагогом Л. Брайлем рельєфно-крапковій системі письма.
Але не менш книжок важливі для цієї категорії читачів рельєфно-графічні посібники, в яких методом пресування полімерної плівки створюються рельєфні малюнки, карти, плани і схеми. Вони допомогають у пізнанні навколішнього світу, отриманні уявлень про речі та предмети, які безпосередньо неможливо "подивитись руками".
Наприклад, у Центрі для користувачів з особливими потребами можна ознайомитись "на дотик" із картою-схемою Балтійського моря і відшукати країни Швецію, Норвегію, Фінляндію; є також мапа Японії, Грузії, США, політичні карти Європи, Південної Америки, автономних областей Іспанії, тощо.
Рельєфні карти Балтіки, Японії |
Можна за допомогою рельєфно-графічних посібників отримати уявлення про росомаху, куницю, беркута, коршуна, колібрі; лабрадора, королівського пуделя та коллі. Можна "подивитись руками" хмарочос Бурдж-Халіфа, вежа Шухова. портрет Моцарта і періодичну систему Д.Мєндєлєєва.
Рельєфні зображенння птахів |
Рельєфні зображення собак |
Ейфелєва, Останкінська вежі та Бурдж-Халіфа |
Абетка, ікона Святої Трійці і схема масажу проти зморшок - рельєфні зображення прийдуть на допомогу багатьом читацьким запитам і уподобанням, доповнять інформацію, отриману із різних джерел, стануть ще одною цеглинкою у розбудові світу незрячою людини.
Немає коментарів:
Дописати коментар